2021 Festival Winners:

Saturday, April 3, 2021 - Online Auditions!

 

        Special Prize -      

Claire Xie (piano) teacher Nina Miller

Grace Wang (piano) teacher Zhanna Cascello

Aiden Schwaller (piano) teacher Anh Rozman

Sergey Yanovsky (piano) teacher Elena Rakovsky

Ariana Thomas (piano) teacher Rie Matsumoto

First Place -

Division 1 ages 5-6:

Claire Xie (piano)

Division 2 ages 7-8:

Julie Ye (piano)

Grace Wang (piano)

Masha Ulyanov (piano)

Aiden Schwaller (piano)

Division 3 ages 9-10:

Mira Karahan (piano)

Ashley Lu (violin)

Gloria Liao (piano)

Ellie Mao (piano)

Emily Ma (piano)

Sophia Wong (piano)

Yihan Luo (piano)

Alexander Yanovsky (piano)

Division 4 ages 11-12:

Sebastian Utomo (piano)

Sergey Yanovsky (piano)

Nika Stepanov (piano)

Olivia Wang (violin)

Division 5 ages 13-14:

Kosta Nani (piano)

Siddhi Singhania (piano)

Ariana Thomas (piano)

Division 6 ages 15-16:

Luka Dolgov (viola)

Natalie Utomo (piano)

Joanna Zhang (flute)

Second Place -

Division 1 ages 5-6:

Tina Zhang (piano)

Kaitlyn Schwaller (piano)

Division 2 ages 7-8:

Dante Amoa (violin)

Jeffrey Li (piano)

Ethan Ma (piano)

Eoghan Hallinan (piano)

Jiahao Luo (piano)

Bradley Uy (piano)

Hanna Luo (piano)

Division 3 ages 9-10:

Andy Zheng (piano)

Christina Madias (piano)

Jasmine Lin (piano)

Baron Uy (piano)

Mariam Chkhikvadze (piano)

Sheherazad Edibam (piano)

Nishka Sahgal (piano)

Adriana Long (piano)

Alex Jiang (piano)

Medha Singhania (piano)

Division 4 ages 11-12:

Anna Dolgov (violin)

Sebastian Utomo (violin)

Noah Pangan (piano)

Dylan Amoa (violin)

Neev Sahgal (piano)

Kian Edibam (flute)

Alexander Chang (oboe)

Sophia Shen (piano)

Tobias Russel (piano) 

Nika Stepanov (flute)

Ivan Stepanov (guitar/piano/saxophone)

Division 5 ages 13-14:

Avalina Long (piano)

Siena Sabitsana (violin)

Division 6 ages 15-16:

Ilze Ulyanov (piano)

Shirley Renodo (violin)

Third Place -

Division 1 ages 5-6:

Jeffrey Zhou (piano)

Division 2 ages 7-8:

Rishi Bordia (piano)

Joshua Walsh (piano)

Evan Thomas (piano)

Division 3 ages 9-10:

Riya Bordia (piano)

Christina Holtz (piano)

Sergio Garcia (piano)

Division 5 ages 13-14:

Raima Mahajan (piano)

Alexsander Nikolayev (piano)

Division 6 ages 15-16:

Hannah Zou (piano)

© 2021 Suzanne Culley Competition. United States. All Rights Reserved.